RM i zniesiona fizjologiczna lordoza lędźwiowa
MR FIZJOLOGICZNA LORDOZA LĘDŻWIOWA ZNIESIONA ODWODNIENIE I ZNACZNE OBNIŻENIE KRĄŻKA L5-S1 OKRĘŻNA WYPUKLINA NA TYM POZ.CETRALNĄ PROTRUZJĄ ZMIANY TE WYWOŁUJĄ UCISK WORKA OPONOWEGO I KORZENIA NERWOWYCH ZWĘŻONYCH ZACHYŁKACH BOCZNYCH ORAZ PRAWYM OTWORZE MK NIE DUŻE OKÓLNE UWYPUKLENIA TARCZ L3-4L4-5 SPŁYCAJĄCY KANAŁ MK NAWARSTWIENIE KOSTNE NA KRAWĘDZIACH KRĘGÓW

MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Opis zmian, które mogą powodować dolegliwości bólowe i zaburzenia czucia, ruchu oraz kontroli zwieraczy. W zależności od stanu klinicznego wskazane leczenie zachowawcze i rehabilitacja lub operacyjne. Proszę skonsultować się z neurochirurgiem.