RM kręgosłupa i nasilenie bólu oraz drętwienie kończyn
RM ODCINKA LEDZWIOWEGO OBNIZENIE TRZONU L4 GŁÓWNIE W PRZEDNIEJ CZĘŚCI -DO OKOŁO 25% Z NIEROWNOSCIAMI BLASZEK GRANICZNYCH NA POZIOMIE L4/L5 WYPUKLINA KRĄŻKA MIEDZYKREGOWEGO Z MODELOWANIEM WORKA OPONOWEGO OBUSTRONNYM ZWIAZANIEM KANAŁU MIEDZYKREGOWEGO WIĘKSZĄ PO LEWEJ Badanie wykonano po nasilonych bólach oraz utrudnieniu w chodzeniu drentwieniu konczyney dolenje po urazie z wysokości z roku 2004

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym
Witam serdecznie,
Obniżenie kręgu jest charakterystyczne dla złamania kompresyjnego kręgu w przebiegu osteoporozy. Należałoby wykonać do weryfikacji badanie RTG kręgosłupa lub badanie morfometryczne. Decyduję o tym lekarz prowadzący. Natomiast wypuklina oraz modelowanie worka oponowego świadczyć może o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii.
Sugeruję aby udał się Pan na konsultacje do lekarza zlecającego badanie lub specjalisty neurologa w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.