RM stawu kolanowego u 29-latki
co tzn RM st kolan. wiązadło krzyżowe przedn. nieznacznie pogrubiałe, niejednorodne, obraz MR wskazuje na uszkodzenie-niewielkie naderwanie. nieznacznie pogrubiałe wiązadło poboczne piszczelowe, ciągłość zachowana. niewielkie zmiany degeneracyjne w rogu tylnym łękotki przyśrodkowej. drugi typ rezpki wg wiberga, kąt chrzęstny bruzdy międzyłokciowej 145st, TT-TG ok 7mm ISok.1 nierówna chrząs. rzepki od strony przyśrodkowej, o zarysach postrzepionych, ze szczeliną pęknięcia obej. ok1/2 grub. chrzą.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Szanowna Pani,
Rezonans nie jest jednoznaczny. Nie moge się ostatecznie wypowiedzieć nie znając odczuwanych przez Panią dolegliwości.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Szanowana Pani rezonans magnetyczny jest JEDYNIE jednym z badań dodatkowych. Decydujące znaczenie przy tym opisie ma Pani badanie przedmiotowe ( ocena stabilizacji, zakresu ruchomości , bólu itd). W mojej opinii przytoczony wynik sugeruje leczenie zachowawcze z uwzględnieniem podawania pochodnych kwasu hialuronowego oraz szeroko pojętej rehabilitacji. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia