Robienie 7-dniowej przerwy w czasie stosowania pigułek antykoncepcyjnych

Witam, od ponad 5 lat zazywam Yasminelle. Jestem zadowolona nie mam zadnych powiklan czasami nie robiłam przerw pomiędzy opakowaniami. Co jaki czas musze robic przerwę na krwawienie? Czy mogę np. przez 6 msc cały czas brac kolejne opakowania bez 7 dniowej przerwy? Moja lekarz powiedziała mi kiedyś ze nie jest wymagana ta przerwa bo krwawienie wystepuje tylko w skutek odstawienia, jak to jest proszę o porade .

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej kwestii nie ma jednoznacznego stanowiska. Warto jednak nie nadużywać takiego działania. Nie wykonywanie przerwy nie jest złe jeżeli nie ma objawów ubocznych, jednak należy pamiętać aby stosować taki ruch jako wyjątek a nie odwrotnie czyli przerwa raz na jakiś czas.