Rodzaj autoimmunologiczny łysienia plackowatego

Moje dziecko 7 lat, ma łysienie plackwate.Czy jest to rodzaj autoimmunlogizmu? Nie stwierdzno żadnych problemow chorobowych, podłoże psycholgiczne. Szukam specjalisty

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Łysienie plackowate jest jedną z chorób z autoagresji. Opieką nad dzieckiem powinien zająć się specjalista dermatolog dziecięcy - najlepiej zajmujący się problematyką łysienia plackowatego.