Rodzaj kontrastu podawany w tomografii komputerowej przy konieczności uwidocznienia dróg żółciowych

Witam, chciałam zapytać o rodzaj kontrastu podawany w tomografii komputerowej przy koniecznosci uwidocznienia dróg żółciowych? czy jest to kontrast podawany dożylnie czy do picia? Będę wdzięczna za odpowiedz.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, prawdopodobnie kontarstu będzie podawany dożylnie. Pozdrawiam