Rodzaj leczenia a interpretacja RTG kręgosłupa

Witam! Dziś odebrałam wynik badań rtg kręgosłupa szyjnego opis osteofity na przednich krawędziach trzonów kręgów C5-C7.Zwężenie przestrzeni międzykręgowych C5-C6,C6-C7 .Przy długim chodzeni bola mnie nogi i puchną nosząc zakupy bola mnie ramiona .Proszę o wyjasnienie jakie winno być leczenie, Za odpowiedz bardzo dziękuję pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany przez Panią wynik RTG wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego. Najprawdopodobniej jest to zatem przyczyna dolegliwości bólowych ramion. W ramach leczenia wskazana jest rehabilitacja a w przyszłości być może także leczenie operacyjne. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji proszę skonsultować się z lekarzem neurologiem, który Panią zbada. Taki wynik zdecydowanie nie tłumaczy jednak obrzęku kończyn dolnych po wysiłku. Towarzyszący temu ból wskazuje raczej na niewydolność żył kończyn dolnych. Wskazane jest zatem wykonanie badania USG doppler naczyń kończyn dolnych i konsultacja chirurga naczyniowego.