Rok po operacji łokcia tenisisty

Prawie rok temu była operacja łokcia tenisisty - resekcja bliższego przyczepu mięśnia prostownika promieniowego nadgarstka prawego wraz z nadkłykciem bocznym kości ramiennej prawej. Nada utrzymuje się ból przy prostowaniu i zginaniu łokcia, przechodzą jakby prądy. Przy podnoszeniu ciężkich rzeczy, ból się nasila. Lekarz powiedział, że leczenie jest zakończone. Co mam robić, ponad rok nie pracowałam, teraz muszę wrócić do pracy, jestem opiekunem medycznym. Proszę o poradę.

W takiej sytuacji radziłbym skonsultować się jeszcze z lekarzem rehabilitantem w Poradni Rehabilitacyjne. Takie objawy mogą świadczyć o niepełnym zgojeniu się łokcia co może wymagać dodatkowego leczenia rehabilitacyjnego (zabiegi fizjoterapeutyczne, ćwiczenia). O wszystkim zadecyduje lekarz rehabilitacji po bezpośrednim badaniu. Może warto byłoby kontrolnie wykonać USG stawu łokciowego celem oceny jego obecnego stanu po operacji (w tej sprawie decyzję powinien podjąć ortopeda prowadzący).