Rokowania przy nawrocie czerniaka z oka

Witam, jakie mniej więcej są rokowania jeśli chodzi o długość życia dla 48 letniej kobiety u której nastąpił nawrót czerniaka (z oka) po 8 latach, objawiający się pojedynczym przerzutem w jednej piersi (który już usunięto operacyjnie) oraz licznymi przerzutami do wątroby? Badanie PET nie wykryło więcej przerzutów niż te do piersi i wątroby. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Określanie horyzontu czasowego trwania życia jest nierozsadne. Z pewnością walka z chorobą rozsianą jest trudniejsza i mniej optymistyczna. Pacjent musi mieć jednak nadzieję, aby nasza praca dała efekty.

Witam. Czerniak oka jako guz pierwotny ma 3 rodzaje komórek/3 typy/.Każdy z nich rokuje inaczej. Nie mogę się wypowiedzieć na temat przerzutów, bo zawsze jest to rokowanie poważne.Na pewno lepsze niż w czerniaku skóry..Zapadalnośc na czerniaka naczyniówki oka w Polsce wynosi 8 na 1 mln,czyli jest rzadki.Mam nadzieję,że jest możliwość wdrożenia chemioterapii. Pozdrawiam serdecznie