Rokowania przy nawrocie raka jelita grubego z przerzutami na węzły chłonne

Witam. U mojego ojca wykryto nawrót raka jelita grubego z przerzutami na węzły chłonne (nie sprecyzowano czy tylko okoliczne) nawrót nastąpił po 5 latach od resekcji wtedy to wykryto u niego : Adenocarcinoma exulceratum G2 (naciek przekraczał ścianę jelita) i adenocarcinoma metastaticum in lymphonodulos 6/7. Ojciec ma 64 lata. Jakie mogą być rokowania? Z góry dziekuje za odpowiedz.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rokowanie nie jest pomyślne ze względu na przerzuty do węzłów. Pięcioletnie przeżycie szacuje się na wynoszące poniżej 10%. Nie mniej jednak ostatecznie musi wypowiedzieć się lekarz biorąc pod uwagę wszystkie wyniki badań.