Rokowania przy operacji guza w głowie

Osoba bardzo mi bliska ma teraz operację i chciałabym wiedzieć jak duze jest ryzyko. Chłopak ma 17 lat i guza w głowie. Niestety nie znam dokładnych szczegółów dotyczących rodzaju guza. Powiedziano mi tylko ze moze nie przeżyć operacji... Chciałabym dowiedzieć się jakie są ogólne rokowania operacji tego typu

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie/Pani,
Operacje w obrębie mózgu są zawsze poważne i trudne technicznie, lecz bez szczegółów nie można ocenić rokowania. Proszę być dobrej myśli.