Rokowania przy przerzutach nowotworu raka jelita grubego

Witam, jakie są rokowania przy przerzutach nowotworu z raka jelita grubego(G3invasium- operacja w 2011r. potem chemia 6xLF1) do otrzewnej (C.78.6) i węzłów chłonnych jamy brzusznej? Wykryto również guzek płata środkowego płuca (D38.1) oraz naczyniak wątroby. Obecnie podawana jest chemia CLF 1 (planowo- 48h, co dwa tygodnie, przez pół roku). Proszę o jakąkolwiek informację, radę.. Tata w tym roku kończy 63lata. Czy kwalifikuje się na leczenie HIPEC? Pozdrawiam

Witam , w Poznaniu jest doskonały ośrodek onkologiczny , proszę wyjasnic swoje wątpliwości z lekarzem prowadzącym obecnie leczenie , zż

Rokowanie przy przerzutowym raku jelita grubego jest zawsze poważne. Wspólczesnie stosowana chemioterapia pozwala uzyskać wieloletnie okresy remisji, oczywiscie nie w każdym przypadku. Co do zastosowania HIPEC, to w tej sytuacji przydatnośc tej metody wydaje się niewielka, decyzję może podjąć lekarz, który prowadzi leczenie pacjenta.