Rokowania przy raku piersi u 42-latki

Jestem po oszcz operacji raka piersi,przeszłam chemioterapię AC 3/5 ze wg na słabe serce.Miałam radioterapie 23 naświetlań fotonami X o energii 6 Mv na pierś,dawka 4250 cGy/t po 250 cGy/t,potem dawki na loże do dawki 5750cGy/t.Czy to mocne naświetlanie? Moje wyniki hist to:Carcinoma ductale in situ G3,partim carcinoma invasivum G3 mammae,ER,PGR(-),HER2(-),Ki67-15-20%.Mam 42 lata i chciałabym się dowiedzieć jakie są rokowania przy tym raku i po takim leczeniu,a może jest to za słabe leczenie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej kwestii powinien się wypowiedzieć Pani onkolog. Mogę jedynie powiedzieć iż rak przewodowy i częściowo inwazyjny G3 to najbardziej zaawansowany typ tego nowotworu. Brak receptorów ER i PGR pogarsza możliwości lecznicze. Ważny jest jednak brak ekspresji Her2 co nieznacznie poprawia rokowanie.