Rokowania przy raku płuc niedrobnokomórkowym

Witam u mojego taty lat 56 zdiagnozowano raka płuca lewego niedrobnokomórkowego C34.1 operacyjnego ,dodam ze operacja odbędzie się w tym tygodniu ,jaki ta operacja niesie ryzyko oraz jakie są rokowania przy tego typu nowotworze.? bardzo proszę o odpowież.

Zabieg operacyjny jest najlepszym leczeniem raka płuca, dającym największe szanse wyleczenia. Jak każde leczenie operacyjne jest obarczone pewnym ryzykiem - o ryzyku poinformuje Państwa chirurg.
Nie podaje Pani obecnego stopnia zaawansowania. Domniemam, że choroba jest w małym stopnia zaawansowania - więc jest duża szansa na wyleczenie.
Więcej na temat rokowanie będzie można powiedzieć po badaniu histopatologicznym materiału pooperacyjnego.