Rokowania przy raku splotu naczyniastego

Witam z pewnoscią nie dostane na to pytanie odpowiedzi,Nurtuje mnie problem jak mozna było nie dostrzec przez lekarzy pierwszego kontaktu, lekarza onkologa, lekarza prowadzącego ciąze , ze u dziecka mojego wnuka , ktory ma teraz poltora roku zdiagnozowanego raka splotu naczyniastego , jest po dwoch operacjach, pierwszej chemi, Jak mozna było nic zauwazyc, to naprawde lekkomyslnosc, Chcialam zapytac o rokowania , czeka go dwa lata chemia przy dobrych ukladach , zdrowiu. czyja wina?

Milena Lubowicz

Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na o pytanie, gdyż nie znam całej historii choroby dziecka, nie wiem jak jest guz ułożony i czy trudno go było rozpoznać. Rokowanie zależy od stopnia zaawansowania klinicznego nowotworu, więc trudno mi się wypowiedzieć gdyż nie podaje Pani tej informacji.
Pozdrawiam

Medycyna to nie zegarek , ktory da się rozebrać na części i po kolei je zbadać! Metody diagnostyczne też nie sa często na tyle selektywne , aby rozpoznać patologię na wczesnym etapie!!! zż