Rokowania u pacjenta po wypadku samochodowym

Mój brat miał wypadek samochodowy. Ma liczne krwiaki w głowie. zmiażdżoną wątrobę, przebite płuco, krwiak przy krzyżu. lekarze nie dają dużych nadziei. kazali przygotować się na śmierć. powiedzieli ze najważniejsze są pierwsze 3 doby. przetrwał 3 lecz w trzeciej dobie nastąpiło zatrzymanie akcji serca jednak juz bije. nie oddycha sam. pod respirator. mam pytanie jakie są rokowania. wiem ze nie są państwo dobrze poinformowani dlatego wiem ze nie mogę spodziewać się precyzyjnej odpowiedzi.

Witam. Najgroźniejsze z tego wszystkiego są krwiaki w głowie i niedotlenienie mózgu jakie nastąpiło zapewne w efekcie krwotoku wewnętrznego. Zatrzymanie akcji serca + respirator mogą wskazywać na uszkodzenie ośrodka oddechowego w podwzgórzu, co rzeczywiście bardzo źle wróży. Wszystko zależy od rozległości i stopnia uszkodzeń.