Rokowanie w guzie nerki

Mam takie pytanie, mój tata będzie operowany. Lekarze wykryli u niego z łac. tu renis dex. Już wiem, co to znaczy, tylko chcę wiedzieć, jeżeli mu to wytną, jak to dalej będzie? Będzie wszystko OK? Proszę o informację.

Witam!

Nie można konkretnie odpowiedzieć na zadane przed Panią pytanie. Niestety podała Pani zbyt mało informacji. Rokowanie w guzach nerki zależy od wielkość guza pierwotnego, zajęcia układu żylnego, nacieku poza torebkę włóknistą nerki, zajęcia węzłów chłonnych i odległe przerzuty. Cechy te mogą być bardziej szczegółowo ustalone na podstawie wykonanych badań obrazowych - USG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny. Poza tym bardzo istotne jest określenie typu histopatologicznego oraz stopnia złośliwości guza - badanie to jest wykonywane pooperacyjnie. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na ogólny stan pacjenta, miejscowe objawy kliniczne, wyniszczenie, parametry morfologii.
Leczenie operacyjne we wczesnym stadium zaawansowania jest właściwym postępowaniem i przy właściwej kontroli może rokować dobrze, jednak najwłaściwszym postępowaniem byłaby rozmowa z lekarzem prowadzącym, który ma pełny obraz kliniczny.

Pozdrawiam serdecznie!