Ropa i mrowienie wokół skaleczenia

Witam. Skaleczylem się nożem wzdłuż kciuka. Dość głęboko lecz postanowilem nie szyć tego w szpitalu i naklejileM plaster. Lecz już 6dni po dalej mam dość mocne mrowienie całego palca i wokół rany robi się ropa. Coś może być poważnego?

Jeśli widzi Pan stan zapalny w zakresie rany, pojawiała się ropna wydzielina trzeba w tej sprawie pilnie skonsultować się bezpośrednio z lekarzem, gdyż taki stan może wymagać włączenia antybiotykoterapii i leczenia przeciwzapalnego miejscowego z oczyszczeniem rany. O wszystkim zadecyduje lekarz po bezpośrednim badaniu.