Ropa po ekstrakcji zęba

Witam mam problem wczoraj został mi wyrwany ząb i dziś zebrała się ropa mało jest jej ale bardzo panikuje bo o zęby dbam co zrobić w takim przypadku proszę o szybką odpowiedź dziękuję Ilona

Witam
Proszę jak najszybciej udać się do stomatologa. Prawdopodobnie doszło do zakażenia rany poekstrakcyjnej i konieczne będzie podanie antybiotyku ogólnie, lub przynajmniej jakiegoś środka dezynfekującego miejscowo. Pozdrawiam.
Olgierd Bartecki