Ropa po zabiegu wycięciu migdałków

Moja 17-letnia córka jest po wycięciu bardzo dużych ropnych migdałków. Boli ją ciągle głowa w okolicach zatok i z oczu wydobywa jej się ciągle ropa, a skierowanie na migdałki mogła dostać wcześniej ale były pewne problemy. Czy jest możliwość aby w zatokach również mogła mieć ropę, czy jest to skutek zabiegu? Córka oprócz tego ma bóle brzucha oraz kostek, czy to może być ze sobą powiązane? Jeśli tak to do jakich specjalistów się udać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pani Córka cierpi prawdopodobnie z powodu ropnego zapalenia zatok przynosowych. Treść ropna z jamy nosa dostaje się do dróg łzowych. Stan nie ma raczej bezpośredniego związku z usunięciem migdałków chociaż w okresie pooperacyjnym często pojawia się spadek odporności. Bóle brzucha mogą być skutkiem połykania treści patologicznej z nosa. Sugeruję wizytę u laryngologa. Pozdrawiam