Ropa z dziąsła wydobywająca się od kilku miesięcy

dzien dobry mam na imie magda od 3 miesiecy z dziasła leci mi ropa od miesiaca juz mniej mi leci ale czuje i tam sama rope w buzi ostatnio wyciagnełam kawalek zeba co przy tym ropnieje mi dziasło co moge z tym zrobic? czym mi to grozi?

Witam!
Przyczyną takiego stanu jest zapalenie w okolicy zęba,ktorego kawałek Pani wyciągneła ...Powinna Pani jak najszybciej udać sie do dentysty,gdyż taka sytuacja zagraża Pani zdrowiu! Ząb prawdopodobnie bedzie do usunięcia,chyba,że dentysta uzna,że można go jeszcze leczyć kanałowo...
Pozdrawiam.

Witam serdecznie,
Z każdym stanem ropnym należy jak naszybciej udać się do odpowiedniego lekarza - w tym przypadku stomatologa. Nieleczone stany ropne mogą doprowadzić do bardzo groźnych dla naszego zdrowia powikłań!
W tym przypadku najprawdopodobniej jest to infekcja bakteryjna przy jednym z zębów.