Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 3 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ropiejące oczko u noworodka

Moj 7 tygodniowy syn ma ropiejace oczko i mala czerwona plamke na powiece. Tutejszy lekarz przepisal kropelki do oczu CHLORAMFENIKOL 0.5 % czy podawanie tych kropli jest bezpieczne? Z gory dziekuje za odpowiedz
ponad rok temu

Opryszczkowe "zimno"

Wywołana przez wirus HSV-1, pojawia się często w początkowym okresie choroby i objawia pieczeniem czy swędzeniem skóry ? mowa o opryszczce wargowej. Doktor Marcin Ambroziak udziela odpowiedzi na pytanie, dlaczego opryszczka często zostaje nazywana zimnem.

Witam serdecznie, Przepisane przez lekarza kropelki zawierają antybiotyk, który stosowany w postaci miejscowej jest bezpieczny dla dzieci. Jest to jak najbardziej skuteczny sposób leczenia ropiejących oczu. Pozdrawiam.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, krople są bezpieczne dla dziecka. Proszę dodatkowo przemywać solą fizjologiczną lub borasolem 2 xdziennie. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy