Ropiejące oczy i katar o gęstej konsystencji u 2,5-latka

Witam, o czym świadczą zaropiałe oczka i katar o gęstej konsystencji i koloru żółtego. Synek ma 2,5 lat jesteśmy po wizycie pediatry, gardełko w porządku, osłuchowo również. Jedynie pokasłuje, czasem suchym a innym razem mokrym kaszlem. Na wizycie u laryngologa, lekarz również niczego niepokojącego nie stwierdził. Dodam, że dziecku wychodzą dolna i górna piątka. Jak synek był mały również ropiały mu oczka z racji pozatykanych kanalików ale od tamtej pory było w porządku aż do teraz. Dziękuję

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, objawy mogą być spowodowane przede wszystkim infekcją wirusową, ale w grę może wchodzić również alergia. Bez możliwości zobaczenia dziecka nie można napisać nic więcej, jeżeli dolegliwości będą się utrzymywać, to konieczny jest ponowny kontakt z pediatrą.