Ropiejący naciek na dziąśle po ekstrakcji ósemek

Witam, jestem po ekstrakcji ósemek po prawej stronie, był to zabieg trudny i mam założone szwy na obie rany. Jest to przełom 2 i 3 doby. Dziś zauważyłam nalot przy ranie, delikatnie ropiejący. Nie mam gorączki. Profilaktycznie lekarz przypisał mi antybiotyk, dodatkowo płuczę jamę ustną Eludrilem. Ból nie jest już tak uporczywy. Martwią mnie jednak te ropne naloty. Czy jest to fizjologia ? Czy powinnam skonsultować się z lekarzem ?

Dzień dobry, biały nalot na ranie jest prawdopodobnie skrzepem fibrynowym. Ropiejący zębodół z reguły jest bolesny i wydobywa się z niego przykry zapach. Jeżeli ból jest z dnia na dzień mniejszy to może Pani spokojnie poczekać do wizyty, na której mają być zdjęte szwy.