Ropień i łzawienie oka u niemowlaka

Witam, moje dziecko ma 7,5 m-ca byłam z nim u okulisty z powodu ropienia i łzawienia lewego oka zlecono zabieg przepłukiwania kanalika w oku.Wyszło, że mój syn zezuje do środka i ma wadę wzroku minus.Czy jest możliwość, że u takiego małego dziecka może się to jeszcze skorygować samo?Co w ogóle oznacza ta wada czy powinnam się bardzo martwić czy jest to do unormowania?Jak się leczy taka wadę okularami czy zabiegiem? Istnieje możliwość, że w przyszłości nie będzie miał zeza i wady wzroku?Dziękuję

Witam! Obecność zeza u dziecka najparwdopodobniej wynika z obecności wady wzroku, która dziecko kompensuje ustawiając gałki oczne w nieprawidłowym położeniu. Prawdopodobnie konieczne będzie w tym przypadku zastosowania okularów korekcyjnych. Zez powinien w takim przypadku cofnąć się pod wpływem leczenia wady wzroku. Możliwe jest również że dziecko "wyrośnie" z opisanej wady i nie będzie wymagało używania okularów w przyszłości.