Ropień nad leczonym zębem

W zeszłym roku miałem założone lekarstwo na dolną 6 na trzy miesiące. Po tym czasie dentysta założył mi plombę choć powiedział, że ząb jest na granicy leczenia kanałowego. Po prawie roku czasu zaczął mnie bolec ten ząb. Ból po kilku dniach ustąpił. Ale teraz pojawił się ropień na dziale nad tym zębem. Jaka może być tego przyczyna i czy konieczne będzie leczenie kanałowe. A może już jest "po zębie"?

Witam!
Lekarstwo-opatrunek ,o którym Pan mówi stosuje się bardzo często,gdyż zawsze jest szansa na to,że organizm sobie poradzi z toczącym się w miazdze zapaleniem i ząb pozostanie żywy! Jak widać,Pana ząb już rok temu był "w ciężkim stanie" a obecna sytuacja jest tego efektem ...Konieczne będzie rtg zęba i wtedy dentysta oceni rodzaj i rozległość zmian w tkankach okołowierzchołkowych. Leczenie kanałowe będzie konieczne ,może trwać dłużej niż normalnie(ze względu na stan ropny) ale na pewno jest to szansa na wyleczenie i ząb powinien posłużyć Panu jeszcze wiele lat. Pozdrawiam.