Ropień nad zębem w 24. tygodniu ciąży

Witam mam pytanie jestem 24 tyg ciąży nad górna dwójką zrobił mi się ropień poszłam do stomatologa ponieważ strasznie bolało, pani powiedziała ze ząb jest martwy i leczenie kanałowe, wywierciła mi dziurkę i zostawiła ząb otwarty żeby ropa schodziła i przepisała mi antybiotyk Amotaks 500mg a do płukania dentosept ,czuję ogromna poprawę dziąsło wyglada już normalnie nie boli i ropa już się nie sączy, chciałam zapytać co teraz czy zostanie wypełniony kanał i założona plomba?

Witam. Myśle, że powinna byc podjeta proba leczenia. Kanały musza zostac prawidłowo opracowane, oczyszczone i odkażone. Zazwyczaj przy ropnym stanie takie leczenie moze trwac troche dłużej.Dopiero po wyleczeniu i powypelnieniu kanałów korona zęba moze zostac odbudowana.

Nie tak szybko :-) . Zab został otwarty ale pozostaje jeszcze dokładne opracowanie kanału i odkażenie go. Dopiero wtedy można wypełnić kanał. Ponieważ jest Pani w ciąży rtg nie można wykonać ale po porodzie proszę koniecznie zrobić zdjęcie tego zęba.

Otwarcie zęba i pozostawienie bez leczenia to stara metoda i nie powinna być już stosowana. Zęba należy jak najszybciej leczyć w znieczuleniu pod mikroskopem na jednej wizycie. Ciąża nie jest żadnym przeciwwskazaniem.