Ropień okołoodbytniczy i sposoby leczenia torbieli włosowej

W maju zrobił mi się ropień okołoodbytniczy, który naciął mi chirurg, stwierdził ze powodem ropnia jest torbiel włosowa i w związku z tym ropień w przyszłości powróci, jedynym wyjsciem jest operacyjne wycięcie torbieli wiąze sie to z długim (nawet połrocznym) okresem gojenia rany. Od maja nie miałem nawrotu ropnia torbiel czasem troche puchnie i boli przed ropniem nie bolało. Czy są inne sposoby leczenia takiej torbieli? Jakie mogą byc powikłania w przypadku operacji a jakie nieleczonej cysty?

Niestety z opisu trudno zorientowac się na co w rzeczywistości Pan choruje.

Torbiel włosowa i ropień przyodbytniczy to zupełnie dwie różne choroby zarówno jeśli chodzi o przyczyny jak i metody leczenia.

Czasem mniej doświadczony lekarz może nie miec pewności z czym ma doczynienia i wtedu potrzebne są dodatkowe badania takie jak USG transrektalne dnia miednicy.

Sugerowałbym jak najszybciej zasięgnąc porady proktologa.

Jedynym skutecznym i radykalnym leczeniem Pańskiej choroby jest operacja radykalna , w szerokim zakresie!!! Wszystkie inne metody są tylko półśrodkami , które załatwiają sprawę okresowo!!! zż