Ropień okołoodbytniczy między odbytem a workiem mosznowym

Witam, mój mąż ma 44 lata. Od dłuższego czasu narzeka na hemoroidy. Niestety ostatnio pojawiło się bardzo bolesne zgrubienie między odbytem a workiem mosznowym (ketonal pomaga na bardzo krótko, nie przesypia już kilka nocy), boję się, że to mogą być sprawy nowotworowe. Proszę o poradę do jakiego specjalisty ma się udać?

Lek. Marta Hat

Witam!

Proponuję w najbliższym terminie udać się do chirurga. Na podstawie samego opisu, bez osobistego badania fizykalnego trudno postawić konkretną diagnozę, najprawdopodobniej jednak nie jest to zmiana nowotworowa. Bolesna zmiana w okolicy krocza może świadczyć o występowaniu np. ropnia okołoodbytniczego, który wymaga szybkiej interwencji chirurgicznej. Opóźnienie interwencji może doprowadzić do powikłań. Proszę udać się na konsultację chirurgiczną.

Pozdrawiam serdecznie!