Ropień po operacji wycięcia wyrostka

Witam! Mieszkam w Danii, 3 tyg. temu miałem operację wycięcia wyrostka robaczkowego. Operacja wykonana była metodą laparoskopową (mam małą dziurkę w pępku, poniżej pępka i po lewej stronie brzucha większą ranę na ok. 5 cm). Podczas operacji wyrostek rozlał się. Pozostałem w szpitalu 4 dni i otrzymywałem antybiotyk 3 razy dziennie, po 4 dniach wyniki krwi były ok., więc mnie wypisali. Po ok. 2,5 tyg. pojawił się u mnie silny ból po lewej stronie brzucha trochę pod biodrem. Objawy takie same jak przy wyrostku, nie miałem ani nie mam gorączki, po 5 dniach pojechałem do szpitala i po zbadaniu krwi wyszło, że CRP z 10 zwiększyło się na 42. Zrobili mi USG i było widać 1 cm ropień, próbowali go odsączyć, ale bezskutecznie. Teraz oglądał mnie lekarz i powiedział, że jutro mogę iść do domu, że nie mogą zrobić nic więcej, że może poczekają jak będzie więcej ropy i wtedy odsączą. Wybłagałem, go żeby dzisiaj i jutro podali mi antybiotyk, ponieważ ból nie ustaje, a nie wiem czy ten ropień tak po prostu zniknie. Proszę o radę, boję się, bo oni tutaj mają dziwnie lekceważące metody leczenia. Co powinienem zrobić, o co pytać, o co nalegać? Proszę o pomoc.

Ropień śródbrzuszny jest bardzo poważnym schorzeniem mogącym dawać bardzo groźne powikłania doprowadzając nawet do posocznicy czyli sepsy. W Pana przypadku ropień jest bardzo niewielki jednak wymaga dokładnej diagnostyki. Warto byłoby wykonać TK jamy brzusznej celem dokładnej lokalizacji ropnia, wielkości ropnia, nacieku ropnia na sąsiadujące struktury anatomiczne. Odpowiednia intensywna antybiotykoterapia powinna przynieść pozytywny efekt bez leczenia operacyjnego. Jeśli jednak leukocytoza krwi będzie na wysokim poziomie, CRP będzie wzrastało, będą występowały hektyczne, wysokie gorączki, ropień będzie się powiększał raczej będzie wymagane leczenie operacyjne z intensywnym płukaniem jamy otrzewnowej i drenażem jamy ropnia. Taki z reguły jest sposób postępowania w przypadku takiego stanu klinicznego pacjenta.