Ropień podżuchwowy i opuchlizna

Witam. W lutym miałem ropien podzuchwowy, ktory zostal naciety. Przyczyna miał być zab. Zeby po stronie ropnia zostały wyleczone, a opuchlizna zmniejszyła się ale nie zniknęła. Teraz jest sierpień a opuchlizna zrobiła się większa. Czy możliwe ze zepsuty zab który mam po drugiej stronie daje opuchlizne podzuchwową po przeciwnej stronie?

Witam , mało prawdopodobne , ale bez zbadania nie jestem w stanie udzielić autorytatywnej odpowiedzi! Proponuję pilną wizytę u chirurga/ chirurga stomatologa! z.żurawski

Dzień dobry. Nie, to nie jest możliwe, żeby opuchlizna z zepsutego zęba była po drugiej stronie żuchwy. Jednocześnie bardzo niepokojące jest, że tak dlugo utrzymuje się opuchlizna po nacięciu ropnia. Owszem, czasem po nacięciu tkanka reaguje stwardnieniem, które utrzymuje się kilka dni, ale nie kilka miesięcy. Pan pisze, że opuchlizna zwiększyła się ostatnio. Lekarz stomatolog musi koniecznie zbadać co jest przyczyną i tę przyczynę usunąć. Pozdrawiam Urszula Jarosz