Ropienie i krwawienie dziąseł po zdjęciu aparatu

Witam, pół roku temu zdjęłam aparat stały i otrzymałam szyny retencyjne,po kilku miesiącach musiałam zrobić kolejną szynę na górną szczękę,ponieważ, z leczenia kanałowego przednie zęby ściemniały założyłam na przednie zęby licówki i od tamtej pory zaczął się problem. Moje dziąsła po nałożeniu szyny robią się sine i krwawią. To okropny widok i bolesne uczucie. Proszę o porady. Boję się przestać używać nakładek,żeby zęby znowu się nie poprzesuwały.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

proszę skonsultować się z periodontologiem
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Przyczyną może być zbytni ucisk szyny lub przyczyna periodontologiczna. Najlepiej udać się do gabinetu stomatologicznego, w którym przyjmuje lekarz dentysta zajmujący się chorobami przyzębia i błon śluzowych. Jeśli wykluczy przyczyny perio, skieruje Panią na dalszą diagnostykę.