Ropienie rany po operacji zszycia ścięgna Achillesa

Witam Mam taki problem, rok po operacji zszycia sciegna Achillesa zaczela mi ropiec noga. Ropieje juz dziewiaty miesiac. Antybiotyki troszke łagodza ale ropa wycieka, raz mniej raz wiecej. Kilka dni temu byłam na usg, wyszły mi cienie nici wokół których jest gesta treść odpowiadajaca ropie. Scięgno na długosci 8 cm jest obrzękniete 20x35 mm. Czy taki stan nogi wskazuję na rewizję Achillesa? Jakimi nićmi jest zszywane ścięgno że po prawie 2 latach są widoczne na usg.

Jeśli po 9 miesiącach utrzymuje się ropienie to jest to wskazaniem do leczenia operacyjnego. Szwy mogą być różne ale zwykle nie są wchłanialne i można się na nie uczulić.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji należy zgłosić się do swojego lekarza. Konieczna jest rewizja rany. Dodatkowo proponuję wykonanie posiewu z rany.

jeśli faktycznie leczenie zachowawcze-antybiotyki,preparaty zzewnętrzne,opatrunki np ze srebra nie pomogły to zastanowić sie nad operacyjnym otwarciem,oczyszczeniem,ew gąbka garamycynowa podana przy zabiegu w okolice ścięgna.Czyli operacyjne leczenie