Ropna gulka na dziąśle u 3-latki

Mamy problem z ropną kulką na dziąśle u córki (3 lata). Byłyśmy u lekarza i powiedział, że to afta. Dostaliśmy Sachol. Smarujemy już ponad tydzień, ale efekty są marne. Dziecko tylko raz skarżyło się, że ją to boli. Właśnie wtedy ją zauważyłam. Nie wiem czy nie jest to coś poważniejszego. U nas w okolicy nie wiem żeby był stomatolog dziecięcy. Poza tym zaczyna nieładnie pachnieć z buzi dziecka. Jakby właśnie tą ropą. Kulka się trochę zmniejszyła od początku, ale jak mówię... niewiele.

Witam
Brzydki zapach z ust może mieć związek z niewyleczonymi ubytkami w zębach, może mieć też inną np. laryngologiczną przyczynę. Jeżeli chodzi o ropną kulkę, może to jednak nie afta, tylko ropień przyzębny, pojawiający się dość często przy zepsutych zębach mlecznych. Nie musi on wcale boleć. Z dzieckiem można udać się do zwykła\ego stomatologa, warto jednak upewnić się, czy ktoś taki dobrze sobie radzi z leczeniem najmłodszych pacjentów