Ropna infekcja dziąsła w 26. tygodniu ciąży

Jestem w 26 tyg ciazy,mam ropna infekcje dziąsła spowodowana zębem ktory musze usunąć-czy w okresie ciazy moge miec znieczulenie , prześwietlenie oraz założony implant? Obawiam sie ze infekcja moze wrócić - do porodu sa 3 mies. Dentysta zalecił cefalexine 500mg ,3 razy dziennie przez 10 dni, oraz Celestone Pediatrico w kroplach- 40 kropel przez 5 dni, 20 - przez kolejne 5 dni. Czy nie zaszkodzę ciazy lekami w tej dawce, oraz jakie kroki podjąć z chorym zębem w ciazy ?

Znieczulenie oraz zabiegi można wykonywać w czasie ciąży, z implantem radze poczekać do porodu i wykonać go po. Prześwietlenie w Pani stanie nie jest oczywiście wskazane Odnośnie leków proponowałbym skonsultować się z ginekologiem.