Ropna krostka u 4,5-miesięcznego synka

Witam, U mojego 4,5 miesięcznego syna, pojawiła się ropna krostka, wypełniona zółtym płynem, zaczerwieniona wokół. Krostka jest pojedyńcza, ale wygląda okropnie. Wcześniej na brodzie pojawiały się tylko czerwone krostki, które znikały po dwóch trzech dnia. Ta jest zupełnie inna.. Czy powinnam z tym zgłosic się do lekarza? co to może być?

witam,
najpewniej to zakażenie mieszka włosowego.
Proponowałabym nie ruszac zmiany, powinna sama się wchłonąć - jeżeli pojawi się silny ból w tej okolicy, zmiana bardzo spuchnie - wtedy moga Państwo udać się do lekarza pediatry