Ropna wydzielina na migdałkach a wskazania do ich usunięcia

Mam migdałki które cały czas są w ropie. Jeden z lekarzy sugeruje usuniecie a drugi absolutnie-leczenie. Dlaczego tak sprzeczne są opinie lekarzy? Mam obawy że po wycięciu faktycznie zaczne chorować bo to dla mnie ochrona jak mówi lekarz. Czy w dorosłym życiu one przestają pełnić swoje funkcje? Czy przestają produkować antygeny? W internecie są różne na ten temat zdania, nie mam dostępu do publikacji naukowych

Ten lekarz , który mówi,że migdałki są ochroną w Twoim wieku jest nieprofesjonalny, spał na wykładach, nie chodź do niego. Migdałki są potrzebne do około 7 go roku życia. Przyjedź na badanie.