Ropna wydzielina z pępka

witam mam 30 lat i od kilku miesięcy sączy mi się z pępka cuchnąca ropna wydzielina co jakiś czas, czy to coś poważnego? do jakiego lekarza się z tym zgłosić?

Lek. Jolanta Miernicka

Należy zgłosić się do dermatologa, można także wykonać bad.wymazu bakteryjnego z wydzieliny z pępka.

Trzeba w tej sprawie na pewno skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem. Są to cechy zapalenia ropnego pępka być może spowodowanego występowaniem przetrwałego nie zamkniętego przewodu moczownika lub torbieli moczownika. Z reguły wystarczające jest w takim wypadku leczenie antybiotykiem (często posiew z ewentualnym antybiogramem) oraz leki przeciwzapalne. W przypadkach nie poddających się leczeniu zachowawczemu leczenie zabiegowe.