Ropna wydzielina z rany po ekstrakcji zęba

2 tygodnie temu usunęłam zatrzymaną dolna ósemkę. Po 5 dniach od zabiegu pojawiła się ropa, usunięto szwy, zębodół został przepłukany i założony nipas. Niestety ropa cały czas się wylewa z zębodołu. Lekarz, który usuwał ząb przepłukuje zębodół solą fizjologiczną i twierdzi, że rana się zagoi. Niepokoi mnie ta sytuacja ponieważ nie widać żadnej poprawy a ropy nie ubywa. Zużyłam już 2 opakowania Dalacinu. Czy takie zębodoły czyści się w jakiś inny sposób niż tylko przemywanie solą?

Proponuję zmianę gabinetu,wykonanie antybiogramu i wykonanie kontrolnego rtg.Powikłania poekstrakcyjne nie należą do rzadkości i są kłopotliwe w leczeniu.

Witam serdecznie,
Jeśli przed usunięciem zęba nie było stanu zapalnego, a zębodół został odpowiednio wyłyżeczkowany, to pod osłoną antybiotyku nie powinien pojawić się stan ropny. Z tego względu, warto zmienić antybiotyk na inną grupę (np. na Duomox). Koniecznie trzeba zrobić zdjęcie RTG, w celu oceny miejsca pozabiegowego i rozległości powikłań. Ze względu na brak poprawy, można też skonsultować się z innym chirurgiem stomatologicznym.