Ropna wysypka przy przedłużonej aparatem ręce

Dzień dobry, Zacznę od tego, że mam przedłużają aparatem rękę. Jestem po operacji równy miesiąc. Wyszło mi uczulenie w około blizny. Ropna wysypka, z której leje się ropa. Cały czas swędzi, mam odważną ranę spirytusem salicylowym bo na Octenisept mam uczulenie. Mam również pręty, przez co rana jest otwarta. Proszę o pomoc, czym mam smarować albo co zażywać aby wysypka zniknęła.

Jeśli jest stan ropny i pręty, trzeba będzie podać antybiotyk ogólnie, działanie miejscowe może być niewystarczające. Sądzę, że należy pobrać wymaz i leczyć zgodnie z wynikiem posiewu.