Ropne krosty na brodzie

Od jakiegoś czasu mam na brodzie stan zapalny, na którym powstają ropne krosty. Niektóre łączą się w jedną. Chodzę do dermatologa i zakończyłem terapię antybiotykową, pomogło na kilka dni. Co mam zrobić aby zmniejszyć ten defekt ?

Witam. W tej sytuacji zasadne wydaje się być pobranie wymazu ze zmian ropnych, wykonanie posiewu i antybiogramu oraz wdrożenie celowanej antybiotykoterapii - zgodnie z posiewem.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl