Ropne pryszcze i problemy z apetytem

witam...od dłuższego czasu mam problemy z apetytem i jednocześnie bardzo często z dnia na dzień a właśćiwie z chwili na chwile zaczyna boleć mnie twarz a za chwile wyskakuje mi pełno ropnych rozlewających się zmian zaczynam się bać ponieważ takie zmiany jednocześnie pojawiają mi się na ramionach nie wiem co to może być nie byłam jeszcze u lekarza?

Witam Panią!
Na podstawie objawów jakie Pani wymienia radziłabym zacząć prawidłowo się odżywiać. Być może na początek potrzebny będzie program oczyszczający organizm tzw. detoks organizmu, który pomoże oczyścić organizmu z toksyn i szybciej pozbyć się szkodliwych związków chemicznych. Pomocne będą: dieta owocowo-warzywna, aktywność fizyczna, kuracje ziołowe i suplementy diety. Detoksykację najlepiej zacząć przeprowadzić na wiosnę, stosując odpowiednią dietę i zażywając dużo ruchu. Zaleca się detoksykację organizmu kilka razy w roku. Dieta oczyszczająca polega na spożywaniu odpowiednio przygotowanych i dobranych warzyw i owoców o niskim indeksie glikemicznym. Posiłki w ciągu dnia nie powinny zawierać więcej niż 600 kalorii. W trakcie detoksu nie należy jeść słodyczy, pić kawy, herbaty, alkoholu i palić papierosów, a przede wszystkim pić przynajmniej 1,5 litrów wody mineralnej dziennie. Warto wprowadzić do swojego codziennego rytmu dnia aktywność fizyczną, która pobudza organizm do detoksu, poprawia perystaltykę jelit, natlenia każdą komórkę ciała (ulega poprawie przemiana materii, zwiększa się apetyt). Nie trzeba codziennie katować się na siłowni, lecz wystarczy, że co drugi dzień robić brzuszki, przysiady, skłony. W walce z toksynami sprawdzają się ćwiczenia w klubach fitness - pilates, callanetics lub joga. Chodzi o to, żeby twoje tętno zaczęło bić szybciej i pobudziło układ krążenia. Innym sposobem wspomagającym detoks na wiosnę jest kuracja ziołami, która polega na przygotowywaniu napary z ziół o właściwościach oczyszczających i moczopędnych. Przykładem takich ziół jest mniszek lekarski, skrzyp polny i łopian większy. Detoksykacja organizmu powinna trwać pełne 2 tygodnie, ale już po kilku dniach powinna się Pani poczuć lepiej. Oczyszczanie organizmu to działanie zharmonizowane – ważne jest połączenie odpowiedniej diety i wysiłku fizycznym. Po zastosowaniu diety oczyszczającej poprawią się u Pani procesy trawienne, wróci wigor, zniknie uczucie zmęczenia, wróci Pani apetyt, poprawi się ukrwienie, skóra powinna się oczyścić. Wszystko to za sprawą wdrażania zdrowych nawyków żywieniowych.
Po zastosowaniu diet oczyszczającej należy stosować odżywianie według zasad racjonalnego żywienia oraz nie rezygnować z aktywności fizycznej. Powodzenia! Pozdrawiam

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.