Rotacja nogi na zewnątrz u 17-miesięczniaka

witam serdecznie. moj17miesieczny synek ma rotacje jednej nogi na zewnatrz czy nalezy to skonsulowac z lekarzem i jaka może być przyczyna? w wieku 11miesiecy zaczął chodzić lecz po miesiącu przestał kulał na tą nózke lekarze nie znali przyczyny. musiałam go przez miesiąc nosić na rękach, potem znów stanął na nogi ale ten chod jest jak kaczka. pozdrawiam i czekam na odpowiedz:)

Aleksander Ropielewski

Zdecydowanie należy zgłosić się do ortopedy dziecięcego. Taka sytuacja może wynikać z dysplazji stawu biodrowego lub porażenia nerwu pośladkowego górnego. Więcej mógłbym powiedzieć po przeprowadzeniu badania przedmiotowego.