Rotacyjna skolioza piersiowa, pogłębienie kifozy i zmiany zwyrodnieniowe w stawach żebrowo-poprzecznych w badaniu RTG kregosłupa

Witam, mąż od 18 lat jest kierowcą ciężarówek, ostatnio zabrało go pogotowie z podejrzeniem zawału serca, badania EKG,TK klatki piersiowej oraz wysiłkowe nic nie wykazały za to po badaniu RTG kręgosłupa stwierdzono rotacyjną skoliozę piersiową w lewo, pogłebienie kyfozy, zmiany zwyrodnieniowe w stawach żebrowo-poprzecznych,wyostrzenie przednich krawędzi trzonów. Mąż uskarża się na bóle w klatce, ogólne osłabienie i ból narządów wew. Gdzie powinniśmy się zgłosić . Renata

Witam! W tej sytuacji najlepiej byłoby zgłosić się do specjalisty z zakresu rehabilitacji bądź neurochirurgii. Odpowiednie skierowanie powinien wystawić lekarz rodzinny. Z pewnością przed podjęciem decyzji o leczeniu konieczne będzie wykonanie dokładnych badań obrazowych (MR kręgosłupa).