Rower - rano czy wieczorem?

Witam. Ponieważ mam miesiąc do ważnej dla mnie okazji, chciałabym schudnąć możliwie najwięcej. Moje pytanie dotyczy ćwiczeń na rowerze. Jaka pora dnia jest najlepsza do jazdy na rowerze stacjonarnym? Tak myślałam, aby codziennie rano jeździć na czczo około 20 min, a następnie około godz. 19.00 ponownie jeździć ok. 40 min, a do tego kilka serii ćwiczeń modelujących. Czy takie założenia przyniosą dość dobre rezultaty? Postaram się także przestrzegać racjonalnej diety - rezygnacja ze słodyczy oraz białego pieczywa na rzecz razowego w minimalnych ilościach, ograniczenie tłuszczów, picie zielonej i czerwonej herbaty. Moja aktualna waga wynosi 83 kg. Dziękuję z góry za odpowiedź.
ponad rok temu

Witam!

Każda pora dnia jest odpowiednia na ćwiczenia. Biorąc pod uwagę utratę wagi, nie ma różnicy, czy jest to wieczór, czy ranek. Będąc aktywną fizycznie rano, dostarczysz sobie energii na cały dzień, ponieważ podczas ćwiczeń produkowane są endorfiny - hormony szczęścia. Ważne jest, aby ćwiczenia wykonywać regularnie, codziennie przez minimum 30 minut.

Jeśli chodzi o dietę, proszę również pamiętać o:
- wypijaniu codziennie przynajmniej 1,5 l wody niegazowanej i niesamkowej,
- wyeliminowaniu z diety produktów typu fast food, słonych przekąsek, tłustych dań, słodyczy, ciast, gazowanych i słodkich napojów,
- nieograniczaniu ilości posiłków, ale ich objętości. Posiłki powinny być spożywane co 3-4 godziny, około 4-5 dziennie,
- codziennym spożywaniu śniadania, które napędza metabolizm na cały dzień,
- spożywaniu warzyw do każdego posiłku.

Nie wiem, czy masz nadwagę, ponieważ nie podałaś swojego wzrostu ani wieku. Pamiętaj jednak, że dieta nie powinna być bardzo ograniczająca, ponieważ szybko się znudzi, nie przyniesie pożądanych efektów, co w konsekwencji spowoduje brak motywacji. Prawidłowa utrata masy ciała jest wolna (0,5-1 kg na tydzień), ale dzięki temu trwała i nie powoduje efektu jo-jo.

Pozdrawiam.