Rozbieżność w ustaleniu wieku ciąży

Jestem w ciąży. Mam regularne 29-dniowe cykle. Ostatni okres miałam 3 grudnia, co ze standardowego wyliczenia daje 7 tydzień ciąży. Dzisiaj w trakcie badania ocenił na 4-5 tydzień, opis USG ocenił na 6 tydzień, serce biło 110/min, GS 16mm, YS 5mm, w karcie lekarz wpisał 4 tydzień, datę rozwiązania wyznaczył na 10 września. Skąd ta rozbieżność? Czy mimo to wszystko jest dobrze? Z góry dziękuję za odpowiedź. Lekarz był po prostu bardzo małomówny na wizycie :)

Magdalena StusiĹska

Istnieje żartobliwe powiedzenie że końca wojny i końca ciąży jeszcze nikt nie zdołał przewidzieć :) Reguła Naegellego, czyli standardowe wyliczenie jest bardzo przybliżona- i w dobie badania USG sugerujemy się raczej badaniem usg, jednak i jego wynik może zależeć na przykład od tego jak ułoży się dziecko w brzuchu mamy- stąd rozbieżności