Rozbieżności wyników testów ciążowych

Witam,
mam pytanie, co oznacza, gdy wynik jednego testu ciążowego robiony wieczorem daje wynik pozytywny, a robiony następnego dnia rano daje negatywny?

Zaznaczam, że robiliśmy kilkanaście testów ciążowych i wszystkie one były negatywne tylko ten jeden robiony wieczorem dał wynik pozytywny.
Proszę o odpowiedź na pytanie.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!
Jednorazowy wynik dodatni testu ciążowego, nie potwierdzony w kolejnych testach ciążowych, które dały wynik ujemny należy interpretować jako fałszywie dodatni, spowodowany np. wadą danego testu, przeterminowaniem itp. W razie wątpliwości lub wystąpienia niepokojących objawów należy zgłosić się do ginekologa w celu zbadania.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.