Rozchwiana górna jedynka, która pobolewa po jedzeniu

Witam, nagryzłam mocno przypadkiem pestkę od daktyla i coś chrupnęło w górnej jedynce. Od tamtej pory jest mocno rozchwiana, pobolewa po jedzeniu mimo, że jest martwa. Jestem na dłuższym wyjeździe, co robić?

Powinna Pani udać się do najbliższego gabinetu stomatologicznego w celu badania ( też RTG ) - prawdopodobnie konieczne będzie szynowanie zęba ( "doklejenie" do zębów sąsiednich ) w celu unieruchomienia. Lekarz zaleci odpowiednie postępowanie do czasu aż będzie mogła Pani odwiedzić swojego dentystę.

Lek. dent. Agata Duda

należy zgłosiś się do periodontologa który oceni stan aparatu zawieszeniowego zęba i zleci ewentualne leczenie naprawcze - istnieje również ryzyko że doszło na skutek urazu do złamania zęba ale do tego konieczna jest diagnostyka radiologiczna - dorażnie proszę unikać twardych pokarmów, koniecznie pomimo "lęku" szczotkować zęba co uchroni go przed rozwojem zapalenia przyzębia brzeżnego