Rozciąganie przy skoliozie

Czy rozciąganie przy skoliozie spowodowanej krótszą nogą jest niebezpieczne? Nie jest to duża skolioza, lecz da się ją zauważyć gołym okiem. Wizytę u rehabilitantki mam dopiero w przyszłym roku, dlatego szukam tutaj porady. Chciałam też zapytać, czy w takim przypadku możliwe będzie wykonanie np. szpagatu?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Jeśli wizytę u rehabilitanta ma Pani tak późno, proponuję skonsultować się z trenerem na siłowni. Może Pani się rozciągać jednak warto robić to pod okiem doświadczonego trenera.
Pozdrawiam