Rozciągliwy ból brzucha w ciąży

Witam! Mam takie pytanie: jestem w 5 tygodniu ciąży i boli mnie prawy bok, trochę niżej niż pępek, po prawej stronie jest taki, jak by rozciągliwy z ukłuciami. Miałam już usg robione i zarodek znajduje się w macicy, więc nie może to być ciąża pozamaciczna. Wizytę mam dopiero za 2 tygodnie, ale nie wiem, co mam zrobić, bo boję się o maleństwo. Proszę o pomoc!!!
KOBIETA ponad rok temu

Witam,
Ból brzucha może wynikać z rozciągania się mięśnia macicy w związku ze wzrostem rozwijającego się płodu. Jeśli jednak jest on bardzo silny i/lub towarzyszy mu wydobywanie się nietypowej wydzieliny z dróg rodnych, zwłaszcza krwistej bądź podbarwionej krwią, czy też inne niepokojące objawy, należy zgłosić się do lekarza.
Pozdrawiam